Dāna

Dāna (Devanagari: दान), słowo z sanskrytu i Pali, które w indyjskich filozofiach łączone było z cnotą hojności, dobroczynności i ofiarowywaniu jałmużny. W hinduizmie, buddyzmie, dźinizmie i sikhizmie, dāna jest praktyką kultywowania hojności. Może ona przybierać formę dawania osobie znajdującej się w niebezpieczeństwie lub potrzebie, ale służy też jako forma filantropii i pracy nad sobą oraz poskromienia własnego ego.

Tworzenie treści (zarówno na kanale YouTube i na blogu) to ogrom pracy i wyrzeczeń. Każdy materiał opiera się na pracy trwającej kilkanaście, a czasem i kilkadziesiąt godzin. Analiza materiałów źródłowych pozwala mi zagłębić się jak najlepiej w omawianą tematykę, a Tobie oszczędza czasu czytania.

Nie twierdzę, że dzięki wsparciu mojej pracy Twoje ego ulegnie dezintegracji, a Twój umysł zaleje nieskończone współczucie do istot żywych. Twierdzę jedynie, że każde – nawet najmniejsze – wsparcie to ogromna pomoc, za którą jestem niesamowicie wdzięczny. 

Pamiętaj, że pomoc nie musi być materialna. Komentarz, udostępnienie lub miłe słowo w social mediach, to także cenny dar, na który postaram się zapracować ze wszystkich sił.