Ego

“Wartość życia można mierzyć zdolnością człowieka do wpływania na los kogoś mniej uprzywilejowanego. Skoro śmierć jest rzeczą absolutnie pewną dla każdego, ważną zmienną jest jakość życia pomiędzy czasem narodzin i śmierci.”
                                          Bill Strickland

Nazywam się Orestes Kowalski, mam 32 lata i od kilkunastu lat aktywnie szukam odpowiedzi na pytanie: “czym jest etyczne życie?”.

Początki mojej pracy w przestrzeni internetowej to kanał na YouTube. Początkowo skupiałem się wyłącznie na kwestii traktowania zwierząt (zwłaszcza w przemysłowych hodowlach), ale z czasem rozszerzyłem tematykę na: efektywny altruizm, ekologię, stoicyzm, mindfulness, prawa człowieka i wiele innych. W międzyczasie zrodziła się idea “Everyday Hero“, czyli postawy skierowanej na etyczne i efektywne wykorzystanie każdej chwili, którą mamy w życiu. Wiąże się to nie tylko z wyborami moralnymi na wielką skalę, ale przede wszystkim z drobnymi nawykami, z których zbudowana jest nasza codzienność

Zadanie, które przed sobą postawiłem to zdobywanie wiedzy z zakresu skutecznego budowania nawyków, wdrażanie tej wiedzy w życie i dzielenie się wszystkimi informacjami, które okażą się wartościowe. Przede wszystkim jednak zależy mi, by codzienna dyscyplina wpływała pozytywnie nie tylko na życie osoby, która podejmie się tego zadania, ale na całe otoczenie. W tym celu skupiam się na promowaniu współczucia i pracy nad własnym ego, bazując w dużej mierze na technikach medytacyjnych, filozofii stoickiej i buddyjskiej, a także skupiając się na prawach zwierząt i ekologii.

🔸 Prowadzę wykłady w tematyce weganizmu, praw zwierząt, dobrych nawyków i etycznego życia.

🔸 Nagrywam i montuję filmy edukacyjne.

🔸Piszę teksty

Chcesz podjąć współpracę? Napisz!

orestes@everydayhero.pl